Aplikace WhatsApp pokořila rekord

Aplikace WhatsApp, jež poskytuje své služby v mobilní komunikaci, oznámila pokoření nového rekordu v počtu odeslaných zpráv během 24 hodin.

Za pouhý jeden den aplikace obstarala neuvěřitelných 27 miliard zpráv, což svědčí o opravdu rozsáhlé uživatelské základně. Tímto byl překonán starý rekord, který se datuje k 31. prosinci 2012, tento den to bylo „pouhých“ 18 miliard zpráv.

Jen před pár měsíci společnost oznámila, že se jí povedlo zdolat hranici 200 miliónů aktivních uživatelů. Tímto číslem nedisponuje ani takový gigant, jakým Twitter bezesporu je. I mezi rivaly ve své kategorii je WhatsApp jedničkou. Pro srovnání, druhá nejznámější aplikace KakaoTalk, která nabízí stejné služby jako WhatsApp, disponuje 96 milióny uživatelů, kteří jsou prozatím schopni odeslat nejvíce 5,2 miliard zpráv denně. To je pouhá pětina odeslaných zpráv přes WhatsApp.

Zejména díky možnosti instalaci na jakoukoli platformu – mezi podporované operační systémy patří Android, iOS, BlackBerry, Windows Phone i Symbian – se očekává postupná expanze a zvýšení počtu uživatelů. Pokud nepřijde na trh nová aplikace s něčím převratným, nepředpokládá se, že bude mít WhatsApp konkurenci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *