Android Pay konečně u nás

Není to tak dávno, co jsme psali o tom, že Apple Pay se pomalu ale jistě dostává do okolních zemí a dá se očekávat, že se brzy objeví i u nás. Tuto zprávu vám však nepřinášíme. Naopak vás informujeme o tom, že tuto společnost předstihla její největší konkurence. A to společnost Google. A tak můžeme říci, že se do České republiky dostává Android Pay. O co se jedná? Jde o technologii, která umožní placení mobilem.

Zatím jenom trojice bank

Je jasné, že mluvíme o startu této služby, s čímž je mimo jiné spojeno také to, že je dostupná zatím jenom trojice bank, které budou Android Pay podporovat. Jaké to jsou? Máme jejich přesná jména, a tak můžeme říci, že jde o tyto:

  • Moneta Money Bank
  • MBank
  • J&T Banka

Stoprocentně si můžete být jisti, že nejpozději do jara se objeví ještě čtvrtá, kterou bude Komerční banka. Ta už nyní jasně potvrdila, že touto cestou se chce také vydat a možnost tohoto moderního placení klientům taktéž nabídne.

Co bude potřeba?

V první řadě účet u dané konkrétní banky. To je celkem jasné. Dále se podívejme i na to, co musí zvládnout váš telefon. V první řadě to musí být podpora systému NFC, které je pro dané fungování naprosto klíčová. Když se podíváme na verzi operačního systému, tak zde určitě potěší fakt, že tou nejnižší musí být varianta 4.4. Ta je považována za celkem historickou a tak z tohoto hlediska nebudeme mít většina uživatelů problém.

Důraz na bezpečnost

Samozřejmě Android Pay myslí i na celkové bezpečí. Eliminace zneužití by měla být zajištěna třeba tím, že číslo platební karty by se nemělo ani nikam odesílat, ani se není třeba bát, že by bylo uložené v telefonu. Během platby tak dojde k vytvoření virtuálního kódu, který bude pro každou transakci jedinečný. Zneužití se tedy není důvod obávat, což jasně potvrzují i uživatelé z jiných zemí, které toto placení berou jako standard.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *