Amazon rozšíří svůj sortiment o 3D tiskárny

Gigant mezi e-shopy – obchod Amazon – hodlá svůj sortiment poskytovaných produktů rozšířit i o 3D tiskárny a spotřební materiál s 3D tiskem spojený.

Amazon doufá, že se 3D tisk v blízké době stane standardní součástí našich životů a že si 3D tiskárny najdou místo v našich domácnostech nebo kancelářích podniků. Z tohoto přesvědčení vychází při záměru rozšíření nabízených produktů.

Udává se, že by měl Amazon prodávat 3D tiskárny známých výrobců, jako je například Makerbot nebo Cubify, které poskytuje jak tiskárnu Cube, která je určena do domácností, tak CubeX, která je naopak určena k profesionálnímu využití. Vedle samotných 3D tiskáren budou k dostání i náhradní díly. Ceny modelů se budou pohybovat v rozmezí od 1 099$ (zhruba 21 200 Kč) do 2 479$ (zhruba 47 800 Kč), což z 3D tiskáren dělá dostupný artikl i pro domácí použití, ne jen pro použití ve velkých firmách, jako tomu bylo doposud. Nicméně se již za relativně krátkou dobu stihla kolem 3D tisku vytvořit komunita lidí, kteří své vytisknuté produkty nebo návody na zlepšení sdílejí například na webu Thingiverse.com.

3D tisk se určitě v blízké době bude těšit ještě větší popularitě a Amazon se tak bude moct přesvědčit, že s rozhodnutím o pokrytí právě takto specifického trhu neudělal chybu.

1 Komentář

  1. Pingback: PlayStation 4 v uživatelské anketě ničí Xbox One | Prisma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *