Nejslavnější hacker zemřel ve 35 letech

Jeden z nejslavnějších hackerů – Barnaby Jack – zemřel ve svých 35 letech v San Franciscu. Jen několik dnů před důležitou hackerskou konferencí.

Barnaby se stal slavným zejména poté, co předvedl, jak lze prolomit bankomat. Paradoxně se ale Barnaby věnoval implementaci svých poznatků do lékařských přístrojů a s tímto oborem taktéž velice úzce spolupracoval. Zmíněnou konferencí byla samozřejmě akce Black Hat, která se koná v americkém Las Vegas, kde měl Barnaby v úmyslu předvést, jak může být funkce kardiostimulátoru jednoduše pozměněna tak, aby přístroj člověka zabil, ne aby mu pomohl. Přišel totiž na způsob, jak se k zařízení připojit vzdáleně a ovládat ho ze vzdálenosti až 15 metrů.

Jack Barnaby prolomil bankomat

Zemřel přesně týden před svým vystoupením, které pojmenoval Implantabilní zdravotnické prostředky: Hacking lidí. Organizátoři se rozhodli, že prázdné místo v programu, jež bylo původně určeno pro Barnabyho, nechají prázdné a nebudou hledat náhradu, aby vyjádřili svůj respekt k tomuto člověku, úctu a zároveň nenahraditelnost. Kromě toho také bezpečnostní firma IOActive vyjádřila světoznámému hackerovi upřímnou soustrast na jeho počest na sociální sítí Twitter.

Organizátoři Black Hat vydali prohlášení, ve kterém zmiňují: „Ztratili jsme jednoho člena naší rodiny. Všichni se shodují, že život a dílo Barnabyho Jacka jsou legendární a nenahraditelné. Barnaby měl schopnost přijmout komplexní technologie a složitý výzkum a zároveň je udělat pochopitelnými pro všechny, aby se mohli učit a růst. Kromě práce v našem oboru, Barnaby měl neuvěřitelně přívětivé srdce s vášní a umem oslavovat život. Všichni máme veselý a optimistický příběh o Barnabym. On je opravdu zářným příkladem toho, co máme rádi na této komunitě.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *